برندسازی شخصی یکی از مفاهیم اساسی در برندینگ و مدیریت برند است و عبارت است از فرایند توسعه یک نشانه، مارک یا علامت که در پیرامون اسم یا شغل یک فرد حقیقی ساخته می‌شود. شما با استفاده از این مارک یا علامت، با دیگران ارتباط برقرار نموده و از طریق آن مهارت‌ها، شخصیت و ارزش‌های خود را به دیگران معرفی می‌نمایید.

هدف نهایی برندینگ شخصی ، ایجاد معروفیت و   شهرت می‌باشد که در ایجاد یک شبکه ارتباطی قوی و موردعلاقه دیگران به شما کمک خواهد نمود. پس از ایجاد یک چنین برندی، سایرین برای دستیابی به معلومات و دانش شما، به دنبال شما خواهند آمد.

اجزای اساسی در حوزه مدیریت برند شخصی

در حوزه مدیریت برند شخصی باید بدن، پوشش و لباس، ظاهر فیزیکی و همچنین دانش فردی مورد توجه قرارگرفته و این موارد باید کاملاً برجسته، باقابلیت به یادسپاری و به یادآوری بالا و علامتی مشخص برای مخاطبان باشد. برندسازی شخصی بر هزینه‌های فردی تأثیر خواهد داشت.ایجاد برند فردی گامی است در جهت ایجاد یک هویت و به رسمیت شناخته شدن فرد در جامعه محلی و یا بین‌المللی و موجب کاهش هزینه‌های مالی و زمانی خواهد شد. بی‌هیچ تردیدی پرسنال برندینگ، به‌ویژه برای مدیران کسب و کارهای کوچک بسیار حائز اهمیت است. زیرا فرد را برای نبرد رودررو آماده می‌سازد.

اولین بار در دنیا، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2009 آقای اوباما از برندینگ فردی در حوزه برندینگ سیاسی استفاده نمود.

مشاور برنامه‌ریزی استراتژیک کمپین او فردی به نام David Axelrod بود و در ضمن از مشاوره مدرسه مدیریت دانشگاه هاروارد نیز استفاده نمود و پس از او نیکولاس سرکوزی در این حوزه از نوع برندینگ استفاده نمود. از سال 2012 استفاده از این روش برای انتخابات مجلس و شوراهای شهرها در آمریکا استفاده می‌شود.

در هالیوود ، یکی از مهمترین‌ وظایف مدیر برنامه‌های هنرمند ، برنامه‌ریزی برندسازی هنرمند است تا بیشترین آدیشن را برای او گرفته و او را معتبر و معروف نموده و پیشنهادهای نامناسب با توجه به برنامه‌ریزی‌های بلندمدت آن هنرمند رد کند.

برخی از مخاطبان اصلی برندسازی شخصی

  • برندسازی شخصی مدیران تجاری، خدماتی، صنعتی Managers Branding
  • برندسازی شخصی پزشکان و متخصصین بخش سلامت Healthcare Branding
  • برندسازی شخصی برای هنرمندان Artists Branding
  • برندسازی شخصی برای سیاست‌مداران Political Branding
  • برندسازی شخصی برای وکلا Lawyers Branding

یکی از شرکت‌های مهم و بین‌المللی در تعریف استانداردهای استراتژی برند و مشاوره برندینگ ، شرکت Interbrand  اینتربرند آمریکا است. این شرکت با داشتن چند هزار کارمند در سراسر دنیا و بیش از 30 دفتر در پنج قاره، در حوزه مارکتینگ ، صاحب نظر بوده و سهم وسیعی در گسترش علم برندینگ در دنیا داشته است. گروه مشاوره بین المللی ایران ، توانسته است تا با تجربیات علمی و عملی خود به نحو شایسته‌ای این استانداردها را کسب و پیاده‌سازی نماید.

خدمات گروه مشاوره بین المللی ایرانیان فردا :

  • برنامه‌ریزی استراتژیک برندینگ شخصی -برندسازی اشخاص
  • تهیه جداول کمپین‌های تبلیغاتی بر اساس CIG
  • تهیه و تدوین اساسنامه استراتژی برند شخص CIG